Značka Kerbholz

19 položiek

Drevo, prírodný materiál, ktorý je takmer všade.

Jeho použitie v hodinkách je ale výsadou iba malej hŕstky značiek. Kerbholz je jednou z nich. Krátka história tejto nemeckej firmy sa začala písať v roku 2011, kedy si počas potuliek krajinami Strednej Ameriky všimli potenciál dreva dvaja mladí Kolínčania Mattias a Moritz. Univerzálnosť a tvárnosť dreva im učarovala natoľko, že po návrate domov sa spolu s priateľmi Adrianom a Nilsom pustili do hľadania spôsobu, ako rozbehnúť výrobu originálnych drevených okuliarov a hodiniek najvyššej kvality. Vďaka verejnému financovaniu sa behom niekoľkých mesiacov stala značka Kerbholz realitou a onedlho nato, ešte v roku 2012, boli uvedené prvé kolekcie hodiniek s púzdrami i náramkami vyfrézovanými z dreva. A nie hocijakého. Kerbholz si surovinu pre svoje štýlové produkty necháva dovážať zväčša z lesov Strednej Ameriky, kde je ťažená s dôrazom na udržateľné hospodárstvo. Exotické a výnimočne trvácne druhy ako santal, rosewood či Chacate Preto sú v jednotlivých sériách doplnené obľúbeným javorom.

Každý kus hodiniek Kerbholz je jedinečný. Unikátna kresba dreva, ktoré sa pred opracovaním napúšťa zmesou tvrdých voskových olejov, je zárukou, že na svete nenájdete dva úplne rovnaké exempláre. K ďalším benefitom dreva patrí hypoalergénnosť a pocit tepla - drevené hodinky na ruke nikdy nechladia.

Všetky modely - a je jedno či pánske alebo dámske - obsahujú švajčiarske quartz strojčeky Ronda, ich ciferníky chránia minerálne sklíčka a bez úhony zvládnu náhodný kontakt s vodou. Z hľadiska dizajnu je pre hodinky Kerbholz typická nemecká úhľadnosť. Jednoduché tvary, zaoblené hrany a čisté ciferníky pôsobia ako celok vyvážene. Veľkú zásluhu na tom majú prirodzené farby. Odtiene hnedej a béžovej si dokonale rozumejú so zlatými akcentmi aj s nesmrteľným duom čiernej a bielej. Pokiaľ si kladiete otázku, čo sa s drevom stane a ako bude vyzerať po mesiacoch nosenia, môžete byť pokojní. Použité druhy dreva sú dostatočne odolné, treba však myslieť na pravidelné čistenie a ošetrovanie včelím voskom. Iba tak si hodinky zachovajú svoj pôvodný bezchybný vzhľad.

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info