Perlový náhrdelník plm06

Perlový náhrdelník plm06

Nádherný kónický náhrdelník z prírodných periel. Kultivované sladkovodné perly sú krásnej farby slonovinovej kosti a náhrdelník má karabínku z bieleho zlata.

285 € s DPH

Dostupnosť: Skladom
Doručíme už: Utorok 26.10.2021

Kvalita a pôvod periel:

Perla vzniká vnútri lastúry, do ktorej prenikne cudzie teleso okolo ktorého lastúra tvorý postupne vrstvy až vznikne perla ako ju poznáme. Perly sa pôvodom delia na prírodné, kultivované a umelé perly. Prírodné perly sa prakticky nepredávajú, pretože ich je veľmi málo. Jedná sa o perly vytvorené prirodzene v prírode bez zásahu človeka. Kultivované perly sa tvoria rovnako prirodzene ako prírodné perly, ale deje sa tak na perlových farmách a cudzie teleso vkladá do lastúry farmár. Jedná sa o sladkovodné, morské akoya, tahitské alebo juhomorské perly. Umelé perly sú zväčša vytvorené z rozomletej perlete, ktorá sa vytvaruje do guličky.

Faktory ovlivňujúce cenu periel:

Hlavné faktory sú: pôvod, veľkosť, tvar a kvalita.
Cca platí poradie od najdrahších: prírodné, juhomorské, tahitské, morské akoya, sladkovodné, umelé. Čím väčšia perla, tým drahšia. Najviac sa cenia perly guľatého tvaru, bez defektov s hladkým povrchom a hlbokým leskom. A netreba zabudnúť na farbu. Perly poznáme od bielych po čierne a vo všetkých farebných variantoch medzi tým.

Tajomstvo periel:

Perly sa ako klenoty využívajú už tisícročia. Skoro v každej kultúre im prikladali mystický význam. Verilo sa, že perly sú slzy bájnych stvorení, alebo že sú stvorené z rannej rosy zachytenej v ulite. Ale aj dnes sa verí, že perly majú hlbší význam, ich spojitosť s láskou. Posilňujú milostné vzťahy, upevňujú manželstvá, poskytujú svojim nositeľkám ochranu, peniaze a šťastie. Čierne perly zase liečia zranené srdce a prinášajú do nich novú nádej.

Prevedenie: Biele zlato
Váha: 0,6 g zlata
Šírka: Dĺžka 47 cm
Doplnkové informácie: Veľkosť periel od 4,5 mm do 9,5 mm
Rýdzosť: 14K 585/1000

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info