Zlatý prsteň s olivínom tog1/116

Zlatý prsteň s olivínom tog1/116

Výroba

Prsteň zo žltého zlata s krásnym prírodným olivínom. Prsteň má hladkú lesklú šínku a olivín je uchytený pomocou štyroch krapní.

310 € s DPH

Dostupnosť: Skladom
Doručíme už: 29.7.2021

Trocha "priklesenej" histórie:
V staroveku bol olivín darom od matky prírody. Vrchnosť verejne nosiaca olivín, sa vyznačovala jemnosťou, spravodlivosťou a múdrosťou. Olivín využívali aj kráľovské rodiny a cirkevná vrchnosť. Olivínom zdobili všeličo od mečov až po kráľovské šperky.

Egypťania nazývali Olivín kameňom svetla a používali ho na ochranu pred zlými duchmi, najviac osadanený v zlate. Egyptský kňazi pili z olivínových šálok, dúfajúc že sa priblížia k bohyni prírody Izis. Je možné, že smaragdy v slávnej zbierke šperkov Klepatry boli v skutočnosti olivíny.

Olivínový prášok sa používal aj ako liek na astmu. Keď sa držal kameň pod jazykom, tak dokázal zmierniť smäd spôsobený chorobou a horúčkou. Istý renneský biskup Marbodius tvrdil, že koráliky z olivínu navlačené na osliom chlpe, nosené na ľavej ruke slúžia ako ochrana pred zlými duchmi.

Na Havaji symbolizujú kamene olivínu slzy bohyne Pele, dokonca sa malé zrnká olivínu dajú nájsť na niektorých plážach.

A pre tých čo tomu veria:
Olivín chráni ľudskú auru, odhaľuje prítomnosť jedovatých látok na všetkých úrovniach a neutralizuje ich. Zároveň jemne čistí telo a myseľ. Otvára, prečisťuje a aktivuje srdcovú čakru spoločne s čakrou solar plexu. Uvoľňuje starú záťaž, ktorú si človek na ceste životom nesie. Odstraňuje staré problémy, pocity viny alebo posadnutosti.

Duševne olivín potlačuje žiarlivosť, nenávisť, ľútosť a hnev. Tiež odstraňuje stres, zvyšuje sebadôveru a schopnosť presadiť sa bez agresivity.

Mentálne olivín zostruje myseľ a otvára ju novým rovinám vedomia. Zabraňuje vzniku letargie a obracia pozornosť ku všetkému, čo človek zavrhol. S pomocou olivínu by mal každý dokázať priznať si svoje chyby a potom pokračovať ďalej.

Prevedenie: Žlté zlato
Veľkosť prsteňa: 56
Váha: 2,82 g
Prírodný kameň: Olivín
Doplnkové informácie: Max šírka: 9,2 mm
Rýdzosť: 14K 585/1000

Alternatívne produkty

  • Zlaté náušnice s olivínom tog1/115

    Výroba

    Náušnice zo žltého zlata s krásnym prírodným olivínom. Náušnice majú klasický patent a okrem...

    Dostupnosť: Skladom

    347 € s DPH

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info